Overlijdings bericht Jan Kuiper

Geplaatst op 15-12-2020  -  Categorie: Verenigings nieuws

rouwkaart-jan-kuiper

Op 9 december jongstleden is Jan Kuiper overleden. Zijn overlijden is ook voor onze vereniging een schok. Jan heeft, als actief lid, veel voor onze vereniging betekend: voor de aanleg van de haven en in de aanloop van de bouw van ons clubhuis. Jan had overal contacten en hij vond het mooi om als oude nestor onze jonge vereniging bij de hand te nemen en ons de weg te wijzen in het complexe netwerk van gemeente, provincie, projectontwikkelaars, steigerbouwers en andere (watersport) bedrijven. Hij hield van mensen en mocht graag partijen bij elkaar brengen. Hij kon ook met veel diplomatiek vernuft trage instanties verbluffend snel in beweging brengen. Toen het schutten bij noorderwind erg gevaarlijk bleek heeft hij ervoor gezorgd dat in korte tijd een damwand als golfbreker voor de sluis geplaatst werd. 

Maar zijn bijdrage ging verder dan deze opsomming van zijn activiteiten. Jan kende de waarde van verhalen. Hij had een grote liefde voor geschiedenis, en dan met name maritieme geschiedenis. Hij kon onze jonge vereniging ook heel mooi in deze nautische geschiedenis plaatsen. Met deze verhalen, en ook via zijn vragen tijdens de ALV, heeft hij een grote invloed gehad op de cultuur binnen onze vereniging. We zullen hem missen.

Wij wensen Carla, de kinderen en overige familieleden sterkte met het verlies.

Pieter Rein ten Wolde
voorzitter WVIJburg

reakties van leden op overlijden Jan Kuiper >>

 


Plaats een reactie

Inloggen om een reactie te plaatsen.


Er zijn nog geen reacties geplaatst